Cokey Numarası Alma İşlemleri Cokey numarası, diğer ismiyle cokey kodu Türk Standartları Enstitüsü kurumunca verilen TSE belgesi alımında istenen evraklardan birisidir. Yüksek hizmet standardı gereği TSE belgesi ve Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi edinmek ve bu belgenin zorunlu olarak firmalara kazandıracağı avantajlardan yararlanmak isteyen firmalar, cokey numarasına ihtiyaç duyarlar.

Cokey Numarası Nasıl Alınır?

Cokey numarası alabilmek için birkaç prosedürün takip edilmesi gerekmektedir.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne cokey numarasının talep edildiğine dair açıklamalı bir dilekçe yazılmalı
Cokey numarası talep eden firmanın yetkili kişisine ait noter tasdikli imza belgesi fotokopisi alınmalı

Esnaflık yapan kurumların, bağlı olduğu esnaf odasından esnaf sicil gazetesi edinilmeli

Vergi levhası fotokopisi bulunmalı

Firma bilgilerini güncel bir şekilde gösteren sicil fotokopisi oluşturulmalı

İstenilen belgelerin tamamlanması ve toplanması ile firmalar, cokey numarası talep edebilirler. Bu belgeler Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne iletilir ve cokey numarası alım süreci başlatılmış olunur.

Firmalar, cokey kodu alım sürecinde yaşayabileceği problemlerden dolayı numara alımının aksatılmasına yol açabilirler. Bu durumlarda belge alımında ilgili danışmanlıklar, kurumlara yardımcı olabilmektedir.

Cokey numarasını en kısa yoldan ve sorunsuz bir şekilde elde etmek istiyorsanız bizim gibi bir danışmanlık firması ile çalışmalısınız. SSHYB Danışmanlık, kurum ve kuruluşlara belge alım hizmetleri veren tecrübe ile sabitlenmiş bir danışmanlık firmasıdır.

Müşteri odaklı çözümleri ile devlet prosedürlerini en iyi şekilde düzenleyen SSHYB Danışmanlık sayesinde cokey koduna sahip olmak oldukça kolaydır.